Odpowiednie przygotowanie sprzętowe jest jedną z bazowych sukcesu na każdych zawodach. Kolegi i koleżanki do dziś heheszkują z moich skarpetek na Łemkowynie 2017 (relacja), przez które zaliczyłem DNF-a na imprezie, na którą napalałem się jak szczerbaty na suchary.

W Walencji nie zamierzam takich błędów popełniać, od ładnych paru tygodni rozważałem, co by tu zabrać i dziś zestaw jest gotowy!

Wiem, wiem, najbardziej interesują Was skarpety. ;) Żadnych eksperymentów – bardzo lubię krótkie czarne ZeroPointy kompresyjne. Świetnie trzymają stopę, nie powodują otarć ani nie zapacają nogi. W pogotowiu, na w razie czego ulubione tęczowe skarpy, w których robiłem ostatnie trajlony.

Buty na maraton

Kilka lat temu, pisząc łączoną recenzję dwóch par butów (KLIKU-KLIKU), opublikowałem takie zdanie: „Gdybym miał dziś pobiec asfaltowy maraton, pobiegłbym w nich” – dotyczyło ono butów New Balance Fresh Foam Zante. Od tamtej recenzji zużyłem trzy lub cztery pary tego modelu, ostatnie sprowadziłem sobie ze Stanów na fajnej promocji, a poprzednie (przed Roth) kupiłem w outlecie w Warszawie. Ceny nowych są wysokie, ale na promocjach można naprawdę fajnie je kupić, polecam polować. :)

Zante – model sprawdzony od lat! fot. Marcin Mondorowicz, Biegający Foto

W trakcie przygotowań maratońskich biegałem w dwóch różnych parach butów. Treningi spokojne w New Balance M1080BB8, czyli Fresh Foam 1080v8 (recenzja: KLIKU-KLIKU), a wszystko co szybsze – właśnie w nowych Zante (obecnie dostępna jest czwarta edycja). FF Zante nie są butami dla wszystkich, mają relatywnie niewielki drop (6 mm), a nie każdy to akceptuje. Mnie się podobają, są dynamiczne i dobrze biega mi się w nich ze śródstopia.

Ubranie na maraton

Na górę oczywiście koszulka Smashing Pąpkins. Nadal mamy je na t-shircie Newline Base Cool Tee. pĄbarwy dodają sił i motywacji, ani przez sekundę nie rozważałem biegu w innej koszulce. Dłużej myślałem o spodenkach. Pierwotnie na pierwszym miejscu były Newline Black, ale nie umiem biegać bez bielizny, a ta czasami mi się podwija. I wtedy wpadłem na genialne rozwiązanie – spodenki od tri-stroju Huuba Core Go Poland! Są doskonale wygodne, ryzyko otarć wynosi równe zero, a jeszcze mają kieszonkę, w którą mieszczą się trzy żele. Zrobiłem w nich kilka treningów, sprawdziły się idealnie. Spodenki są na zdjęciu głównym w tym wpisie, a jego autorem jest Szymon Starnawski z NaszeMiasto.pl.

Jeśli pogoda będzie tego wymagać, na łepek założę daszek z Hawajów, który przywiozła mi BOska BOżenka. Ma różowe akcenty, jest przywieziony z mistrzostw świata na Kona, no i najważniejsze – jest od mojego nie_rodzonego Braciszka.

pĄkoszulka. Zawsze i wszędzie! / fot. Marcin Mondorowicz, Biegający Foto
pĄkoszulka. Zawsze i wszędzie! / fot. Marcin Mondorowicz, Biegający Foto

1 KOMENTARZ

  1. racja, strój i buty to bardzo istotna sprawa przy bieganiu, komfort biegu to mega ważna sprawa. Ja dużą uwagę przywiązuję też do zegarka, lubię mieć wszystko dopięte na ostatni guzik, czas biegu, tętno itd. Ostatnio udało mi się kupić super zegarek smatwatch Garmin Fenix 5, jest po prostu fenomenalny. Kupiłem go na stronie https://www.otozegarki.pl/smartwatche Trafiłem na całkiem fajną promocję, teraz każdy mój bieg mam pod pełną kontrolną ;)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here